Webinář: Alternativy kůže, 15.3.2022, 16:10–17:45

🐄🌱Kůže nebo veganská kůže? 

Jaká varianta je etičtější nebo ekologičtější? 

V naší první letošní přednášce ze série TOWARDS NEW MATERIALITY 2022 se zamyslíme, na co se při výběru kůže nebo jejích alternativ soustředit, a jaké aspekty do posuzování zahrnout. 

V první části přednášky přiblížíme proces výroby kůže, jeho nedostatky i metody udržitelnější praxe. Otevřeme téma alternativ, představíme několik příkladů veganské kůže, a rozebereme jejich klady a zápory. 

Druhá část přednášky se zaměří na vývoj alternativ. O osobní zkušenosti se s námi podělí Zuzana Gombošová z projektu Malai 🥥(alternativa kůže z kokosového odpadu) a Casper van Luijt z projektu WaterSkins 💧(alternativa kůže z odpadní vody). Na závěr bude porstor pro debatu a vaše dotazy. 

Zuzana Gombošová  vede start-up Malai 🥥  který v Indii vyvíjí materiály na bázi bakteriální celulózy vypěstované na vodě z kokosových ořechů. Kokosová voda je odpadním produktem. Malai kombinuje vědu, design a inženýrství. Ze své alternativy kůže v současné době nabízí zákazníkům pestrou škálu doplňků. 

 WaterSkins 💧  tvoří Gijs Arnold, Maaike Stoelinga a Casper van der Luijt. Tento tým studentů Technické Univerzity v Delftu použil polymer Kaumera získávaný z odpadní vody k vytvoření alternativy kůže. V říjnu 2021 projekt zvítězil v evropském finále soutěže BISC-E (Biobased Innovation Student Challenge Europe).

Formát: Webinář proběhne online přes platformu Zoom.

Po každém webináři pošleme všem účastníkům na email souhrnný přehled zmiňovaných materiálů a případových studií ve formě „materiálových karet“. 

Cena:

1 webinář (1 osoba) 2 500 Kč + DPH

3 webináře (1 osoba) 6 000 Kč + DPH

4 webinář + 1x vstup do matériO Prague + Webové členství (1 osoba)  8 500 Kč + DPH

Plné členství (1 osoba) 9 600 Kč + DPH

Firemní členství (4 osoby) 28 000 Kč + DPH

Pro nákup webináře vyplntě náseldnující formulář nebo nás kontaktujte na info@materio.cz. 

Webinářem vás provedou Valérie Záhonová a Barbora Kolenčíková z matériO Prague. 

Days
Hours
Minutes
Kontakt:

+420 739 471 317 | info@materio.cz | www.materio.cz

Novinky sledujte na našem profilu na Facebooku a Instagramu.

 

 

Přejít nahoru