Příroda a design – možnosti alternativních materiálů

Na Designblok 2022 připlavujeme speciální moderovanou diskuzi na téma: Příroda a design – možnosti alternativních materiálů. Diskuze se bude konat v neděli 9.10. na Reflex Stage, která se nachází v Designérium, což je centrální prostor Designbloku.
Kdo budou naši hosté prozradíme již brzy! 🥳
 
Příroda a design – možnosti alternativních materiálů
Hosté: Matyáš Cigler, Valérie Záhonová, David Minařík, Jitka Škopová
Moderuje: Tereza Lišková
Kde: Designérium: Reflex Stage
Kdy: Neděle 9.10. v 17:00-18:00
Vstupenky: https://www.designblok.cz/

Update: 

Jeden z hostů diskuze bude architekt Matyáš Cigler, kterému nedávno vyšla kniha o dřevě a jeho nezastupitelné roli nejen v české architektuře. Matyáš si v knize pokládá také otázky, jak rostou stromy nebo jak se liší struktura dřeva podle svého druhu.
Druhým hostem naší nedělní diskuze bude vedoucí ateliéru textilní tvorby na UMPRUM Jitka Škopová, která se studenty připravuje výstavu Symbiosis: Willows and Cattails, ta bude k vidění na letoším Dutch Design Week v Eindhovenu.
 

Třetím hostem naší diskuze bude David Minařík z biotechnologickýho startupu myco. V myco zkoumají, vyvíjí a vyrábí funkční 100% přírodní materiály z houbového mycelia a odpadů zemědělského a dřevozpracujícího průmyslu.

Za matériO Prague se diskuze zúčastní Valerie Záhonová, která se zaměřuje na environmentální udržitelnost, ekodesig a materiály z druhotných surovin. Píše také pro magazín Material Times.

Diskuzi bude moderovat Tereza Lišková, bývalá šéfredaktorka magazínu Material Times, která nyní moderuje pořád Art Café na Vltavě.

Přejít nahoru