matériO Prague tým

Jelikož jsme každý jiný, i naše role v matériO jsou rozdílné.

TEREZA ANDERLOVÁ

Sklářka a designérka Tereza absolvovala magisterský program na ateliéru Design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Svoji doktorandskou práci zaměřuje na sklo v architektuře, jeho vizuální východiska, komparace a vize. V matériO Prague má na starosti vedení knihovny a její hlavní oblastí zájmu je právě sklo a materiály pro prototypování.

ELIŠKA KNOTKOVÁ

Eliška vystudovala fashion design, pracovala jako designérka pro britskou značku obuvi Bourgeois Boheme a její zájem o inovativní materiály ji přivedl do matériO Prague, kde nyní pracuje jako konzultantka. Věnuje se aspektu environmentálních dopadů materiálů a pomáhá klientům hledat optimální materiálová řešení pro jejich projekty.

ADAM HAVEL

Adam je absolventem Fakulty architektury na ČVUT v Praze. Zajímá se o použití tradičních stavebních materiálů, jako jsou vápno, kámen, dřevo, surová ocel, v současné architektuře i při obnově historických objektů. Profesně ho ovlivnila tříletá praxe ve Švýcarsku, kde se věnoval hlavně rekonstrukcím. Vyzkoušel si to z pozice architekta i řemeslníka.

EXTERNÍ KONZULTANTI

BARBORA TYDLITÁTOVÁ

Barbora absolvovala obor Návrhářství skla a šperku na TUL a Hutní tvarování skla v atelieru Martina Hlubučka na SUPŠS Železný Brod.  Zabývá se současným autorským šperkem a z materiálů má nejblíže ke sklům a jiným silikátům, kovům, dřevu a textiliím. V matériO Prague působí jako odborná konzultantka.

MARIA NINA VÁCLAVKOVÁ

Nina studovala design obuvi a magisterské studium absolvovala na pražské UMPRUM v ateliéru Koncept Objekt Význam. V matériO působí jako konzultantka, specializuje se na inovativní a udržitelné materiály pro fashion design a zajímá se o aspekt enviromentálního dopadu materiálů. Po stážích v zahraničí se věnuje autorskému designu obuvi. Jako designérka získala letos za svou diplomovou kolekci OffCuts cenu Objev roku v soutěži Czech Grand Design a její boty Rectangle Shoes má ve sbírce newyorské Metropolitní muzeum.