VSTUP DO ONLINE DATABÁZE PRO ČLENY MATÉRIO PRAGUE

matériO Prague

Inovace, inspirace, transfer technologií, materiálové trendy… NEZÁVISLE a bez předsudků. To je matériO!

Knihovny matériO jsou určeny všem profesionálům z kreativních oborů, jako je architektura, design, výtvarné umění, multimédia, scénografie, marketing, módní průmysl, grafika, řemeslná výroba atd. Inspiraci zde mohou načerpat i studenti, učitelé, vědci a vývojové týmy. První z nich byla založena v roce 2000 v Paříži Quentinem Hirsingerem a Elodie Ternaux.

Cílem knihovny matériO Prague, která funguje od roku 2011, je poskytovat (nejen) odborné veřejnosti informace i fyzický kontakt s novými materiály a vytvořit pro návštěvníky inspirativní prostředí. Knihovna materiálů slouží jako styčná plocha mezi tvůrčími obory, jako jsou architektura, design, móda, výtvarná umění, a vědou a výzkumem, ale také mezi výrobci materiálů a jejich uživateli. Usnadňuje tak orientaci ve složité problematice materiálů a technologií, které se v dnešní době prudce rozvíjejí. Knihovna se kromě každodenního konzultačního servisu věnuje také organizaci výstav, seminářů a workshopů věnovaných materiálům.

1

ONLINE DATABÁZE

Naše online databáze obsahuje přes 8000 materiálových karet.

2

VZORKY MATERIÁLŮ

V naší sbírce najdete přes 2000 fyzických vzorků, které si můžete prohlédnout a osahat.

3

ŠUMNÁ BIBLIOTHÉKA

V matériO Prague máme i obsáhlou knihovnu s více než 700 knižními tituly.

SEZNAM KNIH
4

PORADENSTVÍ A SEMINÁŘE

Pravidelně pořádáme semináře s tématy, které vás zajímají.

NAPSALI O NÁS

Lu&To_light_web

matériO Prague provozuje společnost Happy Materials, za kterou stojí už více než 10 let Lucie Havlová a Tomáš Hendrych. Jejich dlouhodobý zájem o materiály vyústil v roce 2011, za podpory EU, v založení knihovny materiálů. Ze zázemí knihovny pak v roce 2013 vzešel i on-line magazín Material Times, který s knihovnou pojí společná témata nových materiálů a technologií, přenesená do širších souvislostí. Jeho obsah je volně dostupný na webu materialtimes.com.

Lucie Havlová je absolventkou VŠCHT Praha se specializací na zpracování polymerů. Po studiu pracovala 15 let pro britskou chemickou společnost ICI, kde zodpovídala za technický  prodej polymerů ve východní Evropě. Happy Materials založila s kolegou Tomášem Hendrychem v roce 2005. V letech 2010 – 2012 řídila otevření pražské a bratislavské pobočky materiálových knihoven matériO.  V letech 2012 -2014 koordinovala mezinárodní projekt, který mapoval výrobce inovativních materiálů v Evropě. Spoluorganizovala mnoho vzdělávacích akcí a výstav o materiálech pro tvůrčí profese.

Tomáš Hendrych vystudoval pantomimu na HAMU a poté se léta věnoval herectví a choreografii. Následovala pozice ředitele televizní produkce v mezinárodní reklamní agentuře a později režie krátkých filmů a televizních či rozhlasových spotů ve vlastní firmě. Po založení Happy Materials v roce 2004 směřuje většinu aktivit na spolupráci s kreativní sférou. Byl kurátorem a producentem několika úspěšných putovních výstav, např. o architektuře či materiálech, a v poslední době se věnuje výstavám ateliérového skla. V Happy Materials působí jako kreativní a finanční ředitel.

matériO Prague tým

Jelikož jsme každý jiný, i naše role v matériO jsou rozdílné.

p_2.jpg

TEREZA ANDERLOVÁ

Sklářka a designérka Tereza Anderlová absolvovala magisterský program na ateliéru Design skla na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Svoji doktorandskou práci zaměřuje na sklo v architektuře, jeho vizuální východiska, komparace a vize. V matériO Prague má na starosti vedení knihovny a její hlavní oblastí zájmu je právě sklo a materiály pro prototypování.

c_2.jpg

BARBORA TYDLITÁTOVÁ

Barbora Tydlitátová absolvovala obor Návrhářství skla a šperku na TUL a Hutní tvarování skla v atelieru Martina Hlubučka na SUPŠS Železný Brod.  Zabývá se současným autorským šperkem a z materiálů má nejblíže ke sklům a jiným silikátům, kovům, dřevu a textiliím. V matériO Prague působí jako odborná konzultantka.

EXTERNÍ KONZULTANTI

Snímek obrazovky 2018-06-11 v 12.14.35

ELIŠKA KNOTKOVÁ

Kromě studia v ateliéru Fashion design u doc. akad. mal. Heleny Krbcové na FDULS v Plzni se Eliška Knotková věnuje také navrhování pro britskou značku veganských bot Bourgeois Boheme. Experimentální doplňky vytvářela také v rámci módního kolektivu Dry milk of virgin mary. U materiálů ji zajímá neotřelé funkční a estetické řešení, ale i jejich udržitelnost a etický aspekt.

ADAM

ADAM HAVEL

Adam Havel je absolventem Fakulty architektury na ČVUT v Praze. Zajímá se o použití tradičních stavebních materiálů, jako jsou vápno, kámen, dřevo, surová ocel, v současné architektuře i při obnově historických objektů. Profesně ho ovlivnila tříletá praxe ve Švýcarsku, kde se věnoval hlavně rekonstrukcím. Vyzkoušel si to z pozice architekta i řemeslníka.

PORT1

PAVLÍNA ŠEBESTOVÁ

Pavlína Šebestová je absolventkou oboru Architektura a urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze. V knihovně materiálů matériO Prague působí jako externí konzultant a její specialitou jsou především materiály pro architekturu a interiérový design a také materiály s ekologickým přesahem.

materialtimes-small

Online magazín nejen o materiálech

VSTUP DO SVĚTA MATERIAL TIMES
161026MASTERCLASS - 0784
161026MASTERCLASS - 0271
161026MASTERCLASS - 0770
161027TALK - 0202

CO matériO POSKYTUJE?

matériO je informační a vzdělávací centrum pro nové materiály. Soustřeďujeme se na inovativní či specifické materiály. Materiály, které jsou něčím zajímavé, ať už to je jejich některá technická vlastnost, vzhled, technologie výroby nebo třeba ekologický přínos. Zaměřujeme se na klienty z kreativní sféry jako jsou architekti, designéři, studenti, módní návrháři a výtvarníci, kterým zprostředkujeme setkání s těmito materiály na vlastní kůži. Kromě toho knihovna vyvíjí lektorskou a osvětovou činnost, jejímž cílem je seznamovat veřejnost nejen s těmito inovativními materiály, ale materiály jako takovými. Naši konzultanti vyučují na UMPRUM předmět materiologie, knihovna rovněž pořádá nebo spolupořádá různé semináře a workshopy na téma inovací v oblasti materiálů, tendencí v designu, přednášky známých designérů a architektů či materiálové výstavy.

icon-serveces1

VSTUP

Zahrnuje představení matériO, seznámení se službami a komentovanou prohlídku vzorků včetně asistence a zodpovězení doplňujících dotazů. Součástí návštěvy je možnost odnést si 5 kontaktů na výrobce materiálů.

icon-serveces2

MATERIÁLOVÉ PORADENSTVÍ

Závisí na zadání klienta, může obsahovat materiálovou konzultaci, vyhledání vhodných materiálů dle zadaných kritérií, rešerše na dané téma, nebo získání cen a kontaktů na výrobce, případně zajištění vzorků.

icon-serveces3

WEBOVÉ ČLENSTVÍ

Umožňuje neomezený přístup do on-line databáze matériO pro jednu osobu na jeden rok.

icon-serveces4

PLNÉ ČLENSTVÍ

Zahrnuje neomezený roční přístup do on-line databáze pro jednu osobu. Neomezený roční vstup do fyzické knihovny materiálů pro jednu osobu a další výhody.

NAŠE AKTIVITY

0 MATERIÁLŮ V ONLINE DATABÁZI
0 ABSOLVENTŮ PŘEDMĚTU MATERIOLOGIE
0 ODPREZENTOVANÝCH PŘEDNÁŠEK A SEMINÁŘŮ

CENÍK

VSTUP

CZK800/OSOBA

 • SNÍŽENÁ CENA PRO STUDENTY  400 CZK
 • seznámení se službami matériO Prague
 • odborná asistence a zodpovězení doplňujících dotazů
 • možnost odnést si 5 materiálových karet s kontakty na výrobce
 • nutno se objednat předem mailem nebo telefonicky
 • CENY JSOU UVEDENY VČETNĚ DPH

WEBOVÉ ČLENSTVÍ

CZK5600/ROK

 • neomezený přístup do on-line databáze matériO pro jednu osobu na jeden rok
 • přes 8000 karet materiálů
 • technické informace a kontakty na výrobce a distributory
 • pravidelná aktualizace
 • novinky z celého světa
 • CENA JE UVEDENA BEZ DPH

PLNÉ ČLENSTVÍ

CZK9600/ROK

 • neomezený roční přístup do on-line databáze pro jednu osobu
 • neomezený roční vstup do fyzické knihovny materiálů pro jednu osobu,
 • účast na matériO Fresh! zdarma
 • další výhody
 • CENA JE UVEDENA BEZ DPH

FIREMNÍ ČLENSTVÍ

CZKod 28600/ROK

 •  1 roční přístup do on-line databáze
 • neomezený roční vstup do fyzické knihovny materiálů pro 4 osob
 • účast na matériO Fresh! pro 2 osoby zdarma
 • +další výhody
 • CENA JE UVEDENA BEZ DPH

V případě zájmu o individuální nabídku na míru nás kontaktujte.

quote

NAŠI KLIENTI

KDE NÁS NAJDETE?

matériO Prague

Po-Pá: 9:00-17:00

Říčanova 19

169 00 Praha 6

(zastávka tram. 22 U Kaštanu)

info@materio.cz

 +420 739 471 317

 

Vzhledem k omezené kapacitě prostoru knihovny musí být návštěva předem telefonicky nebo mailem objednána.

matériO Prague je součástí firmy HAPPY MATERIALS

image002

NAPIŠTE NÁM

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva