VSTUP DO ONLINE DATABÁZE PRO ČLENY MATÉRIO PRAGUE

matériO Prague

Inovace, inspirace, transfer technologií, materiálové trendy… NEZÁVISLE a bez předsudků. To je matériO!

Knihovny matériO jsou určeny všem profesionálům z kreativních oborů, jako je architektura, design, výtvarné umění, multimédia, scénografie, marketing, módní průmysl, grafika, řemeslná výroba atd. Inspiraci zde mohou načerpat i studenti, učitelé, vědci a vývojové týmy.

Cílem matériO Prague je poskytovat (nejen) odborné veřejnosti informace i fyzický kontakt s novými materiály a vytvořit pro návštěvníky inspirativní prostředí. Knihovna materiálů slouží jako styčná plocha mezi tvůrčími obory, jako jsou architektura, design, móda, výtvarná umění, a vědou a výzkumem, ale také mezi výrobci materiálů a jejich uživateli. Usnadňuje tak orientaci ve složité problematice materiálů a technologií, které se v dnešní době prudce rozvíjejí. Knihovna se kromě každodenního konzultačního servisu věnuje také organizaci výstav, seminářů a workshopů věnovaných materiálům.

1

ONLINE DATABÁZE

Naše online datábáze obsahuje přes 7000 materiálových karet.

2

VZORKY MATERIÁLŮ

V naší sbírce najdete přes 2000 fyzických vzorků, které si můžete prohlédnout a osahat.

3

ŠUMNÁ BIBLIOTÉKA

V matériO Prague máme i obsáhlou knihovnu s více než 700 knižními tituly.

SEZNAM KNIH
4

PORADENSTVÍ A SEMINÁŘE

Pravidelně pořádáme semináře s tématy, které vás zajímají.

NAPSALI O NÁS

Lu&To_light_web

matériO Prague provozuje společnost Happy Materials, za kterou stojí už více než 10 let Lucie Havlová a Tomáš Hendrych. Jejich dlouhodobý zájem o materiály vyústil v roce 2011, za podpory EU, v založení knihovny materiálů. Ze zázemí knihovny pak v roce 2013 vzešel i on-line magazín Material Times, který s knihovnou pojí společná témata nových materiálů a technologií, přenesená do širších souvislostí. Jeho obsah je volně dostupný na webu materialtimes.com.

Lucie Havlová je absolventkou VŠCHT Praha se specializací na zpracování polymerů. Před založením Happy Materials v roce 2006 pracovala 15 let pro britskou chemickou společnost ICI, kde zodpovídala za technický  prodej polymerů pro teritorium střední a východní Evropy. Happy Materials těží z jejích bohatých zkušeností s mezinárodním obchodem. Lucie se stará především o firemní strategii a VIP klienty. Spoluorganizovala vice než 50 vzdělávacích akcí souvisejících s materiály, kterých se v průběhu let zúčastnilo několik tisíc posluchačů. V letech 2010 – 2012 řídila otevření pražské a bratislavské pobočky mezinárodní sítě materiálových knihoven matériO.  V letech 2012 -2014 koordinovala mezinárodní projekt Damadei, který se snažil zmapovat výrobce inovativních materiálů v Evropě. A formou seminářů a výstav tyto materiály představit  designérům, architektům a návrhářům.

Tomáš Hendrych vystudoval pantomimu na HAMU a poté se léta věnoval herectví a choreografii. Po skončení aktivní práce v divadle pracoval jako ředitel televizní produkce v mezinárodní reklamní agentuře a později ve vlastní firmě režíroval krátké filmy a televizní a rozhlasové spoty. Vymýšlel a organizoval také různé marketingové aktivity. Po založení Happy Materials v roce 2004 směřuje většinu aktivit na spolupráci s kreativní sférou. Byl také kurátorem a producentem několika velice úspěšných putovních výstav, jak v Čechách, tak v zahraničí, např. „Šumná a bezbranná“o ohrožených architektonických památkách a objektech, výstavy o materiálech a v poslední době i výstavy ateliérového skla. V Happy Materials působí jako kreativní a finanční ředitel.

matériO Prague tým

Jelikož jsme každý jiný, i naše role v matériu jsou rozdílné.

PORT1

PAVLÍNA JOCHCOVÁ

Pavlína Jochcová je absolventkou oboru Architektura a urbanismus na Fakultě architektury Českého vysokého učení technického v Praze. Dnes působí v knihovně materiálů matériO Prague, kde má kromě lektorské a poradenské činnosti v oblasti inovativních materiálů a souvisejících technologií na starosti také vedení knihovny. Její specialitou jsou především materiály pro architekturu a interiérový design a také materiály s ekologickým přesahem.

port2

ADÉLA NOVOTNÁ

Adéla Novotná vystudovala obor Tvorba a výroba nábytku na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně.  V matériO Prague působí jako odborný konzultant a její hlavní oblastní zájmu jsou materiály na bázi dřeva a materiály pro produktový a interiérový design. Zabývá se také tématy jako je social design, trvale udržitelný rozvoj a upcycling.

EXTERNÍ KONZULTANTI

aa

JAN PETRŠ

Jan Petrš je doktorandem architektury v ateliéru Miloše Floriána na ČVUT v Praze. Specializuje se na  experimentální architekturu, nové technologie a 3D tisk. Je členem skupiny Archistroj, která se věnuje především urbanistickým konceptům.

2

FILIP A. MENŠL

Filip A. Menšl absolvoval ateliér textilní tvorby na UMPRUM. Věnuje se textilnímu a grafickému designu, vyvíjí nové experimentální materiály a v matériO Prague působí jako specialista na textilie.

materialtimes-small

Online magazín nejen o materiálech

VSTUP DO SVĚTA MATERIAL TIMES
services3a1

CO matériO POSKYTUJE?

matériO je informační a vzdělávací centrum pro nové materiály. Soustřeďujeme se na inovativní či specifické materiály. Materiály, které jsou něčím zajímavé, ať už to je jejich některá technická vlastnost, vzhled, technologie výroby nebo třeba ekologický přínos. Zaměřujeme se na klienty z kreativní sféry jako jsou architekti, designéři, studenti, módní návrháři a výtvarníci, kterým zprostředkujeme setkání s těmito materiály na vlastní kůži. Kromě toho knihovna vyvíjí lektorskou a osvětovou činnost, jejímž cílem je seznamovat veřejnost nejen s těmito inovativními materiály, ale materiály jako takovými. Naši konzultanti vyučují na UMPRUM předmět materiologie, knihovna rovněž pořádá nebo spolupořádá různé semináře a workshopy na téma inovací v oblasti materiálů, tendencí v designu, přednášky známých designérů a architektů či materiálové výstavy.

icon-serveces1

VSTUP

Zahrnuje představení matériO, seznámení se službami a komentovanou prohlídku vzorků včetně asistence a zodpovězení doplňujících dotazů. Součástí návštěvy je možnost odnést si 5 kontaktů na výrobce materiálů.

icon-serveces2

MATERIÁLOVÉ PORADENSTVÍ

Závisí na zadání klienta, může obsahovat materiálovou konzultaci, vyhledání vhodných materiálů dle zadaných kritérií, rešerše na dané téma, nebo získání cen a kontaktů na výrobce, případně zajištění vzorků.

icon-serveces3

WEBOVÉ ČLENSTVÍ

Umožňuje neomezený přístup do on-line databáze matériO pro jednu osobu na jeden rok.

icon-serveces4

PLNÉ ČLENSTVÍ

Zahrnuje neomezený roční přístup do on-line databáze pro jednu osobu. Neomezený roční vstup do fyzické knihovny materiálů pro jednu osobu a další výhody.

NAŠE AKTIVITY

0 MATERIÁLŮ V ONLINE DATABÁZE
0 ABSOLOVENTŮ PŘEDMĚTU MATERIOLOGIE
0 ODPREZENTOVANÝCH PŘEDNÁŠEK A SEMINÁŘŮ

CENÍK

VSTUP

CZK800/OSOBA

 • SNÍŽENÁ CENA PRO STUDENTY A NEZISKOVÉ PROJEKTY 400 CZK
 • představení matériO – seznámení se se všemi službami
 • komentovaná prohlídka vzorků
 • asistence a zodpovězení doplňujících dotazů
 • možnost odnést si 5 kontaktů na výrobce materiálů
 • ceny uvedeny včetně DPH

SKUPINOVÝ VSTUP

CZK600/OSOBA

 • skupiny od 5 osob
 • skupina max. 20 studentů a 2 pedagogů za cenu 3500 Kč
 • nutná rezervace termínu předem
 • představení knihovny, asistence
 • ceny uvedeny bez DPH

MATERIÁLOVÉ PORADENSTVÍ

CZK3900/STUDIE

 • cena od 3 900, podle náročnosti
 • závisí na zadání klienta
 • může obsahovat materiálovou konzultaci, vyhledání vhodných materiálů dle zadaných kritérií, rešerše na dané téma
 • nebo získání cen a kontaktů na výrobce, případně zajištění vzorků.
 • cena je uvedena bez DPH

WEBOVÉ ČLENSTVÍ

CZK6600/ROK

 • neomezený přístup do on-line databáze matériO pro jednu osobu na jeden rok
 • 6800 karet materiálů s technickými informacemi, včetně kontaktů na výrobce
 • pravidelná aktualizace
 • novinky
 • cena je uvedena bez DPH

PLNÉ ČLENSTVÍ

CZK9600/ROK

 • neomezený roční přístup do on-line databáze pro jednu osobu
 • neomezený roční vstup do fyzické knihovny materiálů pro jednu osobu,
 • 1 rešerše v hodnotě 3.900 Kč
 • 30% sleva na veškeré další materiálové poradenství
 • další výhody
 • cena je uvedena bez DPH

PLNÉ ČLENSTVÍ 5 PLUS

CZK26600/ROK

 •  neomezený roční přístup do on-line databáze
 • neomezený roční vstup do fyzické knihovny materiálů pro 5 osob
 • 3 rešerše, materiálové poradenství v hodnotě 11 700 Kč
 • 30% sleva na veškeré další materiálové poradenství
 • další výhody
 • cena je uvedena bez DPH

VŠECHNY CENY, S VÝJIMKOU VSTUPŮ PRO JEDNOTLIVCE, JSOU UVEDENY BEZ DPH.

quote

NAŠI KLIENTI

KDE NÁS NEJDETE?

matériO Prague

Po-Pá: 9:00-17:00  (po domluvě možno i v jiný termín)

Říčanova 19

169 00 Praha 6

( zastávka tram.22 U Kaštanu)

info@materio.cz

 +420 739 471 317

 

Vzhledem k omezené kapacitě prostoru knihovny musí být návštěva předem telefonicky nebo mailem objednána.

matériO Prague je součástí firmy HAPPY MATERIALS

image002

NAPIŠTE NÁM

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva